Terapie uzależnień


Dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma problem z rozmaitymi, groźnymi dla zdrowia nałogami. Alkohol, narkotyki czy hazard mogą zachwiać lub zniszczyć życie wielu osobom. Kryzysy małżeńskie również mogą być przyczyną groźnych sytuacji i napięć, które należy szybko rozładować, w celu ratowania związku. Ośrodek „Odpocznienie” prowadzi terapie uzależnień dotyczącą wymienionych nałogów i problemów:

  • Alkoholizm – według danych, nawet 4,5% Polaków może zmagać się codziennie z uzależnieniem do napojów wyskokowych. Praca z takimi osobami polega na właściwej detoksykacji pod okiem lekarzy, a następnie nad rozmowami z psychologiem w grupie innych osób lub indywidualnie. Leczenie pomoże znaleźć przyczynę powstania problemu i ułatwi zmianę rytuałów chorego i zrezygnowanie z picia napojów procentowych.

  • Uzależnienie od hazardu – często jest ono bagatelizowane. Gry losowe mogą z czasem przerodzić się w obsesję i powodować utratę całego majątku, a także szkodzą relacjom z innymi ludźmi. Tak jak w przypadku innych terapii uzależnień, gry hazardowe tworzą psychologiczne mechanizmy, które niezwykle trudno przezwyciężyć samemu. Należy zdać sobie sprawę z choroby i zgłosić się do odpowiedniego ośrodka.

  • Narkomania – niezwykle destrukcyjny dla człowieka nałóg, który odpowiednio i szybko nieleczony, może skończyć się tragicznie. Amfetamina, kokaina, heroina, ale również i bardzo popularna marihuana czy dopalacze – mogą być powodem nieodwracalnych skutków zdrowotnych i pogorszeniu relacji z bliskimi. Ośrodek terapii uzależnień „Odpocznienie” pomaga osobom z tym problemem wrócić do wcześniejszego trybu życia i przy przywróceniu więzi z najbliższymi.

  • Terapie małżeńskie - oferujemy również specjalne sesje, które pomogą uporać się z kryzysem. Pod opieką psychologów i innych specjalistów, przeprowadzane są rozmowy, próbujące znaleźć i rozwikłać problem trawiący związek.

Dbamy o to, by terapie uzależnień przeprowadzone zostały w komfortowych, sprzyjających poprawie warunkach. Dajemy możliwość różnej długości pobytów – od 3 dni do 8 tygodni. W tym czasie udostępniamy piękne tereny wokół ośrodka, właściwie wyposażone pokoje jedno- lub dwuosobowe, a także zapewniamy zdrowe, różnorodne posiłki, specjalne zajęcia relaksacyjne oraz możliwość uprawiania różnych sportów czy korzystania z masaży i sauny.

Ważne jest, by nie wypierać się swojego problemu – im wcześniej terapia zostanie przeprowadzona, tym większa szansa na wyleczenie i możliwość powrotu do życia przed nałogiem.


Oferta terapii w Ośrodku Odpocznienie

Najlepsi

https://www.oferteo.pl/terapia-uzaleznien/lodz#Najlepsi

Najlepsi

Jak postępować z alkoholikiem

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, która wpływa na osobę nią owładniętą, ale także na jej najbliższe otoczenie. (więcej…)


Odtrucie alkoholowe

W terapii dedykowanej dla osób borykających się z problemami alkoholowymi istotne znaczenie ma odtrucie alkoholowe, określane także jako detoks organizmu. Stanowi ono wstęp, umożliwiający dalsze leczenie uzależnienia. (więcej…)


Uzależnienie od Internetu i komputera

Łatwość dostępu oraz poruszania się w sferze online sprawiają, że wiele osób coraz bardziej angażuje się w różnego rodzaju aktywności na forach internetowych, w mediach społecznościowych bądź w innych miejscach sieci. (więcej…)


Uzależnienie od hazardu

p>Utrata kontroli nad popędem, pociągającym do patologicznej gry na pieniądze stanowi istotę uzależnienia od hazardu. Osoba cierpiąca na tego rodzaju zaburzenie korzysta z wszelkich nadarzających się okazji do uczestniczenia w grach na pieniądze, a patologiczny charakter przejawia się między innymi w utracie kontroli nad życiem, prowadząc do zaniedbania społecznych, zawodowych i rodzinnych zobowiązań. (więcej…)


Seksoholizm – uzależnienie od seksu

Podobnie jak od alkoholu, leków czy narkotyków można uzależnić się także od uprawiania seksu, a właściwie od pewnych zachowań seksualnych. (więcej…)


Leczenie lekomanii

Nadużywanie leków, czyli przyjmowanie zbyt wielu medykamentów zbyt często i z reguły w zbyt dużych dawkach jest najprostszą próbą definicji lekomanii. Należy mieć świadomość, że pełnoobjawowe uzależnienie od leków stanowi w rzeczywistości zaburzenie o podłożu psychicznym oraz fizycznym i należy traktować je jako chorobę przewleką. (więcej…)


Terapia narkotykowa – Leczenie narkomanii

Podstępna i chroniczna choroba, która prowadzi do wyniszczenia organizmu – tym właśnie jest narkomania. Wpływa na ośrodkowy układ nerwowy człowieka negatywnie, oddziałując na zdrowie psychiczne oraz fizyczne, a także na relacje społeczne. (więcej…)


Terapia małżeńska – par

Towarzysząca w początkach związku bliskość zaczyna zanikać aż między parą pozostaje milczenie, niedomówienia, wrzaski. Pojawiają się myśli o rozstaniu i poczucie rozczarowania związkiem, dlatego myślicie, że jednym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest rozwód. (więcej…)


Terapia alkoholowa

Światowa Organizacja Zdrowia określa alkoholizm jako chorobę postępującą i nieuleczalną, która może doprowadzić do śmierci osobę uzależnioną od alkoholu. Dlatego działania w kierunku wyjścia z tej choroby należy określić mianem leczenia bądź terapii, przy czym ważne jest zaznaczenie, iż schorzenie dotyka zarówno ciała, jak i umysłu. (więcej…)


Garść statystyk

Ankiety statystyczne odnośnie zażywania substancji psychoaktywnych są przeprowadzane w Polsce co 4 lata od 2002 roku. W 2014 roku zbadano 1135 osób w wieku 15-64 lat. Według ostatniej ankiety kannabinoidy mają najwyższy wskaźnik jednokrotnego zażycia – 16,2%, na drugim miejscu jest amfetamina – 1,7%, ecstasy na poziomie (więcej…)


Jesteśmy zarejestrowani w rejestrze podmiotów leczniczych!

tax-468440_640Ośrodek odpocznienie, został zarejestrowany w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Nasz numer księgi rejestrowej to: 000000188249. W rejestrze można zapoznać się z informacjami administracyjnymi, a także dowiedzieć jaki rodzaj działalności prowadzi dany podmiot, w naszym wypadku jest to leczenie uzależnień. (więcej…)


Detoks

Male patient receiving chemotherapy through IV drip in hospital room

Wiemy jak trudną rzeczą jest przerwanie nałogu samemu dlatego nasz ośrodek oferuje kompleksową pomoc przy wychodzeniu z problemu, poczynając od detoksykacji. Detoks oznacza odtrucie organizmu ze szkodliwych substancji dzięki czemu człowiek odzyskuje równowagę fizyczną i psychiczną. (więcej…)


Uzależnienie

Members Of Support Group Sitting In Chairs Having Meeting

Co to jest uzależnienie?

Jest to choroba, w trakcie której diametralnie zmienia się osobowość człowieka. Można powiedzieć, że nałóg odbiera nam naszą tożsamość. (więcej…)